Fogváltási problémák sikeres kezelése fogszabályozással
A gyermekkori fogváltás egy természetes folyamat. Ez a folyamat fogsor-kiegészüléssel kezdődik, vagyis az első maradó rágófogak megjelenésével. Ezután a frontfogak váltása következik, először az alsó középső metszők, majd a felső középső, azután az oldalsó metszők.
Erre az időszakra kiemelt figyelmet kell fordítani minden szülőnek, amivel komoly rendellenességeket előzhetünk meg:
A fogszuvasodás kialukálása megelőzhető, mert a torlódott fogak tisztítása nehezebb, könnyebben megtapad rajtuk ezért a lepedék, vagyis könnyebben szuvasodnak.
A harapási rendellenességek a fogágybetegségek kialakulását okozhatják. Szintén fogágybetegség alakulhat ki torlódott fogazatban.
Állkapocsizületi betegségek keletkezhetnek.
Bizonyos rendellenességek beszédzavart is okozhatnak.
A gyermekkori kezeléseink célja a fogváltás és az állcsontok harmonikus növekedésének támogatása. Nagyon sokfajta készülék használatos ebben a korban, különböző kivehető és rögzített készülékekkel dolgozunk. Már gyermekkorban is van lehetőség esztétikus és láthatatlan fogszabályozó készülékek, vagy a lágy erőkkel dolgozó új fogszabályozási rendszer használatára. Nincs szükség arra, hogy megvárjuk a maradó fogak előtörését, ahhoz hogy eredményesen csökkentsük az esztétikai és funkciós eltérések mértékét.
Tekintesse meg a gyermekkori fogszabályozásról szóló videónkat, amely egy páciens szemüvegén keresztül mutatja be ezt a folyamatot:
Mikortól javasolt egy személyes konzultáció egy gyermekkori fogszabályozásban jártas fogszabályozó szakorvossal?
A fogváltás időszakában elkezdett kezeléssel sokszor a fogak rendellenessége teljesen mértékben korrigálható. Természetesen vannak olyan típusú rendellenességek, melyek kezelését tovább kell folytatni a maradó fogazatban rögzített készülékekkel.
A legkisebb rendellenesség esetén tehát érdemes fogszabályozó szakorvoshoz fordulni ebben az időszakban, mert a korai felismerésnek és a kezelés idejében történő elkezdésének meghatározó jelentősége van a kezelés sikerében.
A konzultáció természetesen semmilyen kellemetlenséggel nem jár a gyermek számára, az csak egy egyszerű vizsgálat és egy barátságos beszélgetés.
Milyen fogszabályozó készülékek alkalmazása javasolt a fogváltáshoz kapcsolódó fogászati problémák sikeres kezeléséhez
A fogváltás időszakában a kivehető, úgynevezett éjszakai készülékkel történik a kezelés. Ezeket a készülékeket a gyermekek főleg éjszaka, illetve otthon nappal viselik. Ezt a készüléket bármikor kivehetik, de a kezelés csak akkor lesz hatásos, ha a gyermek az előírt ideig viseli a készüléket.
Ezek a készülékek az alaplemezen kívül un. rugókat, kapcsokat, íveket tartalmaznak, melyek a fogelmozdítást segítik. Az egyszerű lemezektől a mindkét állcsontra kiterjedő készülékekig sok típusú készüléket alkalmazunk a rendellenességnek megfelelően.
A fogszabályozók viselését könnyen megszokják a gyerekek, és általában szívesen is viselik. Tisztításuk egyszerű, semmilyen káros hatást nem okoznak. Ezek a készülékek kiválóan alkalmasak a legtöbb fogazati anomália kezelésére.
Mit javasolt tennie szülőként, hogy megelőzze gyermeke felnőttkori fogászati problémáit?
Elsősorban fokozott figyelmet kell fordítani gyermekének fogaira és annak ápolására ebben az időszakban.
Másodsorban pedig a rendellenességek észlelésekor javasolt ellátogatnia gyermekével egy térítésmentes fogszabályozó szakorvos konzultációra, melynek keretében személyesen beszélhetjük azt meg, hogy az Ön gyermekének ténylegesen szüksége van-e fogszabályozó kezelésre.
A konzultáció a gyermek számára teljesen mentes a fájdalomtól és a kellemtelenségektől, így az nem fog traumát okozni neki.
A térítésmentes konzultációra a +36 30 853 1903 telefonszámon kérhet időpontot, vagy a lenti űrlap kitöltésével: